Fotoğraf Kursları

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız
Sabit Hat     :0322 459 37 37
Turkcell      :0532 165 2 000
Vodafone    :0545 200 222 0
Avea          :0505 296 21 96
Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA Tel: 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA Tel: 0322 431 11 54

Fotoğraf ve Fotoğrafçılıkla İlgili En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

“Dünya bir sanattır, fotoğrafçı ise sadece tanığı.” Yann Arthus-Bertand

Fotoğrafçılık Kursları,

Anadolu Güzel Sanatlar Kursu’muzda fotoğraf dersleri birebir özel ders olarak veya talebe göre gruplara verilebilmektedir. Temel dersler 10 saat olup sonrasında isteğe bağlı olarak daha profesyonel anlamda çekim yapabilmek için derslere devam edilebilir.

Fotoğrafı photoshop ile pekiştirmek isteyen arkadaşlar kursumuzda photoshop dersleri alabilirler. Dileyen arkadaşlar sezon içerisinde yapılan doğa yürüyüşlerine katılarak hem şehrin havasından uzaklaşıp temiz hava alır hem de güzel kareler elde edebilirler. Yapılan çekimler sonucunda elde edilen fotoğraflardan bazıları yılsonu sergisinde sergilenerek beğeniye sunulur.

Kurs sonunda öğrencilerimize “Başarı Belgesi” verilir.

Fotoğraf çekmeyi ister bir hobi, ister profesyonel anlamda meslek olarak düşünenler için fotoğrafçılık kursları ve birçok temel bilgi burada! Fotoğraf çekmek insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Göz görmek istediğini, objektif çerçevesinin içine yerleştirilir, duygu ve düşüncelerini katar deklanşöre basar.

Fotoğraf ilim ve sanat arasında bir aracıdır. Fotoğraf ile hayal gücümüzün anlatamadığı durumları ve doğanın birçok değişik anlarını göz önüne serebiliriz. Sizler de yeni bir fotoğraf makinesi aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; fotoğrafçılık derslerimizle daha iyi fotoğraflar çekmenin inceliklerini öğrenmek isterseniz kurslarımıza katılarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kurs verdiğimiz öğrencilerimiz, Dijital makinesini bizimle seçti, fotoğrafçılığın temellerini bizimle öğrendi, uyguladı, geziler yaptı.

Dönem sonu sergileri ile eğitimlerini tamamladılar. “Size Özel Fotoğraf Eğitimi” veren Anadolu Güzel Sanatlar Merkezinde, dilerseniz bire bir özel ders alabilir, ya da 4 kişilik özel gruplardan oluşan atölyelere katılabilirsiniz. Özel eğitimler sayesinde, sizinle daha fazla ilgileniyor ve konuları daha iyi anlamanızı sağlıyoruz. 

Konuyla İlgili Daha Fazla Bilgi İçin Bizleri Arayabilirsiniz

Soru 1 – Fotoğraf Nedir?


Cevap 1 –
Fotoğraf makinesiyle elde edilmiş görüntüyü, ışığa duyarlıklı cam, kâğıt gibi bir yüzey üzerine özel araçla geçirme, saptama yöntemi. Bu biçimde saptanan, çoğaltılan görüntü, resim.

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 2- Fotoğraf sanatçısı kimdir?

Cevap 2 – Işıkla iz bırakan, kendine özgü bakış açısıyla gördüklerini ve duygularını; teknik bilgisiyle harmanlayarak resmeden kişidir.

Görmek ilk adımdır. Aynı yere aynı açıdan bakan farklı gözler farklı fotoğraflar ortaya çıkarır.

 Thumbnail imageThumbnail image

SORU 3- Fotoğrafçılık kurslarına katılmak istiyorum fakat hiçbir bilgim, deneyimim yok. Sıfır seviye ile de başlayabilir miyim?

CEVAP 3- Fotoğrafçılık kurslarına katılabilmeniz için hiçbir alt yapınız olması gerekmiyor. Aramıza katılan her kursiyerimizin sıfır altyapı ile geldiğini varsayarak dersler anlatılır.

 

Soru 4 – Fotoğrafçılık Kursları Ne Kadar Sürüyor?

Cevap4 – Fotoğrafçılık Kurslarımız 10 saatlik temel eğitim derslerinden oluşuyor. Kursiyerin tam anlamı ile fotoğrafçılığı öğrenmesi ise tamamen onun bireysel çabası ile yani pratik yapması, araştırmacı ve gözlemci olması, sanatsal bakış açısını geliştirmesi ile ilgilidir.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 5 – Fotoğraf kurslarınızın gün ve saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir miyim?

Cevap 5 – Fotoğrafçılık kurslarımızda ders gün ve saatleri öğretmene ve kursiyere uygun gün ve saatlerde ayarlanabilmektedir.

 

Soru 6 – Fotoğraf derslerinde hangi konular işleniyor?

Cevap 6 – Derslerin Konu Başlıkları;

-Kısaca fotoğrafın tarihçesi,

-Objektif -Kadraj-Görüş Açısı

-Perspektif Kontrolü

-Fotoğrafta Kompozisyon

-Diyafram

-İSO

-Makro Çekim

-Pan Tekniği -Zoom Tekniği

-Alan Derinliği

-İç-Dış Mekân Çekimleri

-Portre Çekimi -Tripotlu (Bulb) Çekimler

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 7 – Fotoğraf kurslarında çektiğimiz fotoğraflarımızı sergileme imkânımız oluyor mu? Bu sergilerde, yaptığımız çalışmalarımızın satışını yapabilir miyiz?

Cevap 7 – Her yıl mayıs ayı sonu veya haziran ayı başlarında çeşitli sanat galerilerinde resim-fotoğraf karma sergilerimizi yaparız. Her bir kursiyer arkadaşımızın çalışmalarından uygun sayıda resim-fotoğraf seçilip sergilenir. Dileyenler bu sergilerimizde eserlerinin satışını yapabilirler.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

 

Soru 8 – Fotoğrafçılık kurslarını özel ders olarak alabiliyor muyuz?

Cevap 8 – Fotoğrafçılık kursları isteğe göre birebir özel ders şeklinde veya grup şeklinde alınabilmektedir.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 9 – Fotoğraf kurslarına katılmak için hangi malzemeler gereklidir?

Cevap 9 – Fotoğraf kurslarına katılmak için profesyonel veya yarı profesyonel fotoğraf makinası zorunluluğu vardır. Piyasada çeşitli fiyat ve kalitede makinalar mevcuttu. Kişi hangi makinayı kullanmak istiyorsa derslerde de o makinayı kullanması doğru olacaktır. Çünkü günümüzde fotoğraf makinalarının çok fazla fonksiyonları var, kursiyer elindeki makinanın fonksiyonlarını doğru öğrenirse en iyi sonuçları alır. Ayrıca kursiyerin, fotoğraf makinası sabitlemek için bir tripot bulundurmasında fayda vardır. Aşağıda bazı cevaplarda tripot ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 10 – Fotoğraf kurslarını bitiminde herhangi bir belge alıyor muyuz?

Cevap 10 – Fotoğraf derslerinin bitiminde kursiyerlerimize “Başarı Belgesi” takdim edilir. Başarı belgesi çeşitli kurumlarda referans niteliği taşımaktadır.

 Thumbnail imageThumbnail image

 

Soru 11 – Sensör nedir, görevleri nelerdir?

Cevap 11 – Sensör ve görevleri; Sensör, bir dijital fotoğraf makinesinde görüntünün üzerine düştüğü ve bu görüntünün dijital olarak kaydedilmesini sağlayan, piksellerden oluşan duyarlı katmana verilen isimdir. Bugün kompakt makinelerde 3-4 MP’den (genelde 6 MP ve üzeri), DSLR’lerde 6MP’den başlayan sensörlerle çözünürlüğün (piksel sayısı) fazla bir önemi kalmadığı söylense de, özellikle baskı söz konusu olduğunda sensör çözünürlüğü hala en önemli faktördür.

 Thumbnail imageThumbnail image

 

Soru 12 – Fotoğraf makinelerinin çeşitleri nelerdir?

Cevap 12 – Fotoğraf Makinesi Çeşitleri; Fotoğraf makinesi; geçmişten günümüze kadar gelen karanlık kutuların, daha gelişmiş ve elektronik olarak görüntüyü kaydedebilen şekilleridir. Fotoğraf makineleri, üzerinde bulunan enstantane, diyafram, ISO ve bunun gibi birçok ayar aracılığıyla; görüntüyü daha iyi ve estetik olarak sunmada yardımcı olur. Fotoğraf makineleri birçok açıdan gruplandırılabilir. Genel açıdan değerlendireceğimiz fotoğraf makinelerini, aşağıdaki şekilde sınıflandırabiliriz:

-Kompakt Makineler (Compact)

-Tek Objektifli Refleks Makineler (Single Lens Reflex -SLR)

-Ayrı vizörlü Makineler

-Çift Objektifli Refleks Makineler (TLR)

-Büyük Formatlı Makineler

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 13- Kompakt fotoğraf makinelerinin özellikleri nelerdir?

Cevap 13 – Kompakt fotoğraf makinelerinin özellikleri; Sıklıkla kullanılan bir makine türüdür. Genel itibariyle dahili flaş, yarı ayarlanabilir özellikler (enstantane, diyafram…), led ekran ve video çekimi gibi daha birçok özelliği vardır. Harici objektif ekleme ve değişimi söz konusu değildir.

Hızlı, pratik ve otomatik çekim modları gibi özelliklerinin olması da bu konuda tercih edilmesine sebep olmaktadır. Anlık gerçekleşen olaylarda, küçük boyutta olması sebebiyle daha hızlı müdahale ve fotoğraflama avantajı bulunmaktadır.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

 

Soru 14 – Tek objektifli refleks makinelerinin (single lens reflex -slr fotoğraf makineleri) özellikleri nelerdir?

Cevap 14 – Tek objektifli refleks makinelerinin (single lens reflex -slr fotoğraf makineleri) özellikleri; Fotoğraf makine üzerinde yer alan objektifin değişebildiği makinelere denir, ihtiyaca göre istenilen tür objektif takılarak, istenilen sonuçlar elde edilebilir.

Örneğin, fotoğraf makinesine makro objektif takarsanız, artık bu aşamadan sonra nesneleri daha yakın çekebilirsiniz. Ya da makinenize tele objektif takarsanız, bundan sonra uzak mesafeleri yakınlaştırabilirsiniz.

Bu tip makinelerde görüntünün yaklaşık olarak 100%’ü vizöre yansımaktadır (Fullframe makineler). Dolayısıyla bu durum, manzara ya da konuyu net ve olduğu gibi görmenizi, buna göre konumlandırma yapmanızı sağlayacaktır.

Fotoğraf makinelerinde ışığın kaydedildiği ve görüntünün oluştuğu alana sensör denilmektedir. Günümüzde bu tarz elektronik ışık yakalayıcı özelliğine sahip fotoğraf makinelerine DSLR (Digital Single Lens Reflex) Fotoğraf Makineleri denilmektedir.

DSLR makinelerde temelde iki çeşit sensör bulunmaktadır;

CCD (Charge Coupled Device) Sensör: Işığın analog veriye dönüştürüldüğü yerdir. Objektiften geçen ve sensöre düşen ışık, burada içerisinde bulunan RGB (Red/Green/Black) dediğimiz filtre yardımıyla renklere ayrılır.

CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) Sensör: CCD sensörlerden daha kaliteli görüntü elde etmesi sebebiye, günümüzde çok kullanılmaktadır. CCD sensörün renkleri filtrelerken oluşturduğu hata ve renk problemleri, CMOS sensör ile ortadan kaldırılmıştır. CMOS sensör üzerinde yapısal olarak hücrelere ayrılmış ve yapısal olarak sensör üzerindeki alanların üzerine düşen ışığı ayrı ayrı işleyerek iletmesi mantığıyla çalışır.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

 

Soru15 – Ayrı vizörlü makinelerin özellikleri nelerdir?

Cevap 15 – Ayrı vizörlü makinelerin özellikleri; Görüntünün objektif üzerinden değil, tamamen ayrı bir vizörün direkt konu ve nesneyi gördüğü fotoğraf makineleridir. Bu makine türünde paralaks dediğimiz görüntü hatası oluşur. Yani vizörden bakılınca görünen görüntü ile sensöre düşen görüntü aynı olmayacaktır.

Ayrı vizörlü makinelerin çalışma prensibi; Açısal bakış farkı olması sebebiyle fotoğraf makinesi farklı görüntüler ortaya çıkartabilmektedir. Eskiden kullandığımız filmli makinelerin büyük bir kısmı bu şekilde çalışmaktadır.

 Thumbnail imageThumbnail image

 

Soru 16 – Çift objektifli refleks makinelerin (TLR) özellikleri nelerdir?

Cevap 16 – Çok aktif kullanılmayan ve ayrı vizörlü makineler gibi az dahi olsa, görüntü hatasına sahip olan makine türüdür. Bu makinelerde iki adet objektif bulunmaktadır.

Objektiflerden bir tanesi, doğrudan vizörle ilintilidir. Dolayısıyla görüntünün nasıl olduğu ilk objektiften gelen görüntü ile öğrenilmektedir. Böylece vizör açısı, objektif açısından farklı olacağından beklenilen sonuç elde edilemeyebilir.

İkinci objektif ise, ışık içirten geçerek görüntünün kaydedilmesini sağlayan ve bulunduğu düzleme perde bulunur. Bu perdenin kalkmasıyla ikinci objektiften gelen ışık görüntü yakalayıcı sensörde kaydedilir.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 17 – Büyük formatlı makinelerin özellikleri nelerdir?

Cevap 17 – Büyük formatlı makinelerin özellikleri; Sensörlerinin büyük olması sebebiyle yüksek kalitede çekim yaparak büyük formatta görüntü yakarmada kullanılır. Özelliklerinden de anlaşılabileceği gibi, lensin ve sensörün farklı olması; bu tarz fotoğraf makinelerinin yüksek fiyatta olmasına sebep olmaktadır.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 18 – Tripot Nedir?

Cevap 18 – Tripod, fotoğraf ve video kameralarını sabitlemeye, yükseltip alçaltmaya yarayan 3 ayaklı bir alettir. Hareketli kafası sayesinde fotoğrafçının makineyi istediği yönlere hareket ettirebilmesini sağlar. Tripod üzerindeki kamera yuvaları uluslararası standartlara göre üretilir ve genellikle tüm kameralara uygundur. Kamera veya fotoğraf makinası satın aldıktan sonra alınması gereken ilk ekipmanlardan birisidir. İyi bir tripod size kaliteli ve yaratıcı fotoğraflar çekme fırsatı verir.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 19 – Tripotun kullanım amaçları nelerdir?

Cevap 19 – Tripotun kullanım amaçları;

-Düşük enstantane hızlarında (kamera titreşimlerini engelleme amaçlı)

-Uzun pozlamalar gerektiren çekimlerde

-Makro çekimlerde (makina ve deklanşöre basıldığı andaki titremeleri engelleme amaçlı)

-Telezoom lensler ile yapılan çekimlerde (genellikle futbol, basketbol gibi hareketli konu çekimlerinde) net fotoğraf çekebilme amacıyla

-Panorama çekimlerde.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 20 – Tripotun özellikleri nelerdir?

Cevap 20 – Tripodun özellikleri;

-Minimum, maksimum ve kapalı yükseklik

-Ağırlık (tripodun ağırlığını belirtir)

-Taşıma kapasitesi (tripod üzerinde ne kadar ağırlık taşıyabileceğini belirtir)

-Bacak bölüm sayısı (ayak sayısını belirtir)

-Bacak arası bağlantı (ayaklar açıldığında birbirine bağlanabilmesini sağlar)

-Çivili ayaklar (yere sabitleme yapılabilmesini sağlar)

-Su Terazisi (ayaklar açıldığında dengeyi ayarlamayı sağlar)

-Head (kafa) türleri

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 21 – Tripot alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Cevap 21 – Tripod Alırken Dikkat Edilmesi Gereken noktalar;
-Kaliteli ve sağlam malzemeden yapılmış olmalı

-Uygun kafa türünün seçilmiş olması

-Taşıması kolay ve hafif olmalı

-Maksimum yüksekliği kendi boyunuza uygun olmalı

-Minimum yüksekliği makro fotoğraf çekimine uygun olmalı

-Taşıma kapasitesi (tripodunuz kameranızı taşıyamıyorsa bu durum tripodun devrilmesine ve kameranın zarar görmesine neden olabilir)

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 22– Portre fotoğrafçılığı ne demektir?

Cevap 22 – Portre fotoğrafı deyimi, genellikle bir kişinin başının ya da vesikalık fotoğrafının çekilmesi olarak anlaşılır. Portre dendiğinde sadece vesikalık fotoğraflar anlaşılmamalıdır. Portre bunları kapsamakla birlikte bunların dışında kişinin kimliğini, karakterini, kişiliğini, duygularını ifade eder. Portre politikacıdan esnafa, öğretmenden öğrenciye, çiftçiden sanayiciye, sporcudan sanatçıya kısaca bir insanın bir anlık duygu ve düşüncelerinin ya da hayatının anlatım şeklidir.

Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

Portre fotoğrafları çekmek, fotoğrafa ilgi duyan herkesin yapabileceği bir şey gibi görünse de işin içine insan faktörü girdiği için zor yanları oldukça fazladır. Her insan ayrı bir karakter, ayrı bir dünyadır. Onu farklılaştıran özelliklerin portresine yansıması gerekir. Fotoğrafın, kişinin belirleyici özelliklerini ortaya koyan biçimde ve uygun ekipmanlarla çekilmesi gerekir. En önemli faktör fotoğraf makinesinin lensidir. Geniş açılı lenslerle portre çekimi yapmak doğru değildir. Yüz hatlarını bozar ve istenmeyen bir görüntü meydana getirir. En uygunu açık diyaframlı lens kullanmak olacaktır.

Eğer uygun ekipman yoksa ve hatta cep telefonunun kamerasıyla bir portre çekmeye çalışılıyorsa bu durumda modelin pozu, fotoğrafın açısı, arka plan ve ışık gibi faktörler daha da fazla önem kazanacaktır.

En öncelikli ve önemli faktör arka plandır. Arka plan kalabalık ve göz yorucu olmamalı. Dikkat çekmemeli. Gözler modelden başka bir şey görmemeli. Bu yüzden arka planı ne kadar sade tutarsanız o kadar iyi olur. Farklı arka planlar elde etmek için farklı açılar deneyin.

Işık kullanımı da portre fotoğrafları konusunda oldukça önemlidir. Portre fotoğrafı çekmek için en uygun zaman gün doğumu ve gün batımı saatleridir. Bu saatlerde oluşan yanal ışık modelin yüzünde dramatik bir etki yaratacaktır. İç mekânda çekim yapılacaksa mümkün olduğunca flaş kullanımından kaçınmak gerekir. En doğru hareket camdan gelecek doğal ışıktır Flaş kullanmak zorunda kalındığında dolgu flaşı kullanılabilir.

Bir portre fotoğrafında göz bebekleri net değilse o fotoğraf net değildir. Gözler karakteri ve ruh halini anlatan en önemli unsurdur. Bu yüzden göz bebeklerine kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bunun için manuel focus kullanılması daha doğru olacaktır.

Fotoğrafını çekeceğiniz kişi kendini rahat hissetmeli. Bu yüzden onunla konuşmalı ve ne yapmak istediğinizi anlatmalısınız. Model tanıdığınız bir kişiyse işiniz kolay. Tanımıyorsanız da mümkün olduğu kadar konuşarak onu tanımaya çalışın. Modeli konuşturarak objektiften etkilenmesini önleme

Son olarak portresini çektiğiniz kişinin bakışlarının yönünde boşluk bırakırsanız fotoğrafa daha derin ve anlamlı bir hava katmış olursunuz.

 

 Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

Soru 23 – Doğa fotoğrafçılığı nedir, dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Cevap 23 – FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique/Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) Doğa Fotoğrafı Tanımı: Doğa fotoğrafı, doğal bir yaşam alanı içindeki canlı, evcil olmayan hayvanlar ve tarımsal olarak yetiştirilmeyen bitkileri, jeolojik oluşumları ve böceklerden buzdağlarına kadar, doğal sürecin geniş çeşitliliğini tanımlar.

Evcil, kafes içinde saklanan veya her türlü yöntemle özgürlüğü kısıtlanmış hayvanlarla tarımsal olarak yetiştirilen bitkilerin fotoğrafları, doğa fotoğrafı olarak değerlendirilemez.

İnsanlar tarafından değişikliğe uğratılmış bir çevreye uyum sağlamaya çalışan baykuş ya da leylek gibi canlıların oluşturduğu doğa konularıyla; kasırga ve med-cezir dalgaları gibi çevreyi tekrar eski haline dönüştürmeye çalışan doğal güçlerin izlerini taşıyan görüntülerde, insan unsuru en az düzeyde olmak şartıyla kabul edilebilir.

Hangi fotografik araç kullanılırsa kullanılsın, orijinal görüntü fotoğrafçı tarafından çekilmiş olmalıdır. Orijinal görüntüye yapılacak her türlü müdahale ve değişiklik, hataların hafif bir rötuşu ile sınırlı olup, orijinal görüntünün içeriğini değiştirmemelidir.

Yukarıdaki şartlar yerine getirildikten sonra, tüm doğa fotoğraflarında artistik becerinin en üst düzeyinin kullanılması için her türlü çaba gösterilmelidir.

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 24 – “Düğün fotoğrafçılığı” nedir, nelere dikkat etmek gerekir?

Cevap 24 – “Düğün fotoğrafçılığında öncelik gelin ve damadın aşkını ve hayallerini yansıtabilmektir. Bu sebeple çiftleri tanıyıp onların hayallerini fotoğraflarında sergileyebilmek için kurgulayabilir. Bazen gerçeklikten uzaklaşarak tamamen bir hayal ve masal dünyasına götürebilir. Yine doğallığı bozmadan dış mekân ve doğal ışık ortamlarında çekilmekle beraber ışığın yetersiz olduğu durumlarda ek ışık kaynakları; yansıtıcılar, flaşlar vb gibi kullanabilir. Makyaj yapılır.

Saçlar, kıyafetler kullanılan dekorlar özenle planlanarak o güne özel bir çekim gerçekleştirilir. Bu sebeplerle düğün fotoğrafçısı da gerekli teknik bilgi, daha çok çeşit ekipman ve sanatsal bakış açısıyla beraber yaratıcılığa sahip olmalıdır.               

 

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 25 – “Doğum fotoğrafçılığı” nedir, nelere dikkat etmek gerekir?

Cevap 25 – “Doğum fotoğrafçılığı”nda öncelik anne ve bebeğin sağlığıdır. Bu açıdan fotoğrafçı kurgulamadan gerçek ve mucizevi doğum hikayesini, tüm doğallığıyla, steril ortamlar ve hastanenin kurallarını bozmadan, doktor ve çalışanlara engel olmadan, dikkat dağıtmadan çekim yapabilmelidir. Bebeğe flaş zararlı olduğundan sadece doğal ışıktan yararlanıp, zor ışık şartlarında dahi çekimi seri bir şekilde tamamlayabilecek teknik bilgiye sahip olmalıdır.

Doğum anını ya da bebeğin kontrollerini durdurup poz verdiremez fotoğrafçı. Dolayısıyla hızlı, teknik bilgi, donanım, ekipman ve tecrübeye sahip olmalıdır. Anne ve ailenin bazen sancılı, bazen sabırsız, bazen sevinçten ağlarken veya gülümserken kısacası en duygu yüklü ifadelerini yakalar. Anne makyajsızdır, çoğu zaman yorgun ama heyecanlı bir o kadar mutlu… Bir hayalet gibi tüm aşamaları en doğal ve duygu yüklü halleriyle fotoğraflar ve en değerli anları yakalayıp sizler için ölümsüzleştirir.

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız
Sabit Hat     :0322 459 37 37
Turkcell      :0532 165 2 000
Vodafone    :0545 200 222 0
Avea          :0505 296 21 96
Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 / ADANA Tel: 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA Tel: 0322 431 11 54

Üniversiteye Hazırlık Çizim Kursları

Üniversiteye Hazırlık Çizim Kursları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kurslarımızla 1989 da Beri Sizlerleyiz

Read more

Hobi Sanat Kişisel Gelişim Kurslarımız!

Hobi Sanat Kişisel Gelişim Kurslarımız!

Kendinize Lütfen Zamana Ayırın Hayat Biraz Güzelleşsin

Read more

Çocuk Sanat Kursları

Çocuk Sanat Kursları

Çocuklarla Herşey Eğlenceli

Read more

Ebru Sanat Yapım Kursları

Ebru Sanat Yapım Kursları

Atalarımızın Sanatını Sen Hala Kayıtsızmı Kaldın

Read more

Fotoğrafçılık Kursları

Fotoğrafçılık Kursları

Fotoğraf çekmek pek çok insanın sevdiği bir şey olmasına karşın ama pratikte zaman ayrılmayan bir şey.

Read more


Bütün Guruplarda Sanat Etkinliklerimiz

Bütün Guruplarda Sanat Etkinliklerimiz

Hobi gruplarımız, Üniversiteye Hazırlık Gruplarıyla Yıl Sonu Sergilerimiz ve Çocuk Gruplarıyla da Sezon Sonu Sergileri Düzenlemekteyiz Sergimiz 14 ve daha büyük yaştaki tüm resim severlere açıktır. Hafta içi ve hafta sonu gruplarımız mevcuttur. Kursiyer arkadaşlarımız temel teknik bilgileri aldıktan sonra karakalem, yağlı boya, guaş boya, sulu boya veya kuru boya tekniklerinden istedikleri alanda detaylı bilgi alırlar. Yapılan çalışmalarda isteğe göre farklı malzemeler kullanılarak tamamen orijinal resim çalışmaları da yapılabilir.

 Unutmayın Arkadaşlar  “Dünyada Yeteneksiz İnsan Yoktur, Sadece İyi Eğitilememiş Doğru Yönlendirilememiş İnsanlar Vardır.”

Her yılın Mayıs ayında Büyük şehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi, Seyhan Belediyesi Tiyatro Fuayesi veya Tarihi Kız Lisesi Resim Galerisinde sergimizi açarak yapılan çalışmaları halkımızın beğenisine sunarız. Hobi gruplarımız yılın 12 ayı süresince devam eder, aylık veya dönemlik kayıt yapılabilir

Read more

Karakalem İmgesel Kursumuz

Karakalem İmgesel Kursumuz

Karakalem Kursları, Karakalem kurslarımızda güzel sanatlara hazırlık veya özel ders seklinde yapılmaktadır.

Hafta içi ve hafta sonu grup seçenekleri mevcuttur. Hafta içi gruplar 01 Ekim – 30 Mayıs arasında,  hafta sonu grupları ise 12 boyunca devam eden gruplardır.  Mayıs sonu veya Haziran ayının ilk haftası, yapılan çalışmalar beğeniye sunularak sergimiz yapılır. Dileyen arkadaşlar çalışmalarını sergide satabilirler. Ayrıca şu an yapım aşamasında olan satış sayfamızda da resimlerinizin satışı sizin adınıza yapılacaktır.

Çocuklar için karakalem kurslarımız da çizim derslerimizde paket programlara tabidir. Cumartesi saat 10. 30 – 12. 30 saatleri arasında gelen öğrencilerimiz almaktadır. Bu gruplarda karakalem teknikleri öğretilmekle birlikte, diğer derslerde öğretilmektedir. Çocuklarda ince motor kaslarının gelişiminde çok büyük katkıları olmakla birlikte gördüğü eşyaları daha dikkatli bakması gerektiğini öğrenir. Dikkat algısı güçlenir. El becerileri artar. Sosyalleşir. Kendine güveni artar…

Read more

Büyük İş Yerleri İçin Ebru Gösterileri Yapıyoruz

Büyük İş Yerleri İçin Ebru Gösterileri Yapıyoruz

Çizim Sanat Evleri Sanat ile uğraşmak ve bu konuda olan yeteneklerinizi geliştirmek için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız ve bu konuda sizler çizim sanat evleri bulunması ile de sizler istediğiniz gelişimi sağlayabilecek siniz. Yağlı boya kursları gibi sanat kurslarını kaliteli bir şekilde alabilmeniz için de bizler Anadolu Sanat Merkezi olarak profesyonel bir hizmet vermekteyiz.

>Kültür evi olarak yer almamız ile birlikte sanatseverleri buluşturmak tayız ve sizlere de çizim sanat evleri anlamında bizi tercih etmeniz ile birlikte burada onlarla bir araya gelecek ve onların tecrübelerinden yararlanabileceksiniz. Çocuk eğitimi en çok önem verilen konular arasında yer almakta ve bizlerde onların başarıl bir hayat yaşayabilmeleri için sizlerin yanınızda yer almaktayız.

Hobilerinizi geliştirebileceğimiz bir merkez olarak da hizmet vermekteyiz ve fotoğrafçılık, heykel, ebru, resim kursları gibi pek çok alanda kursları da burada alabileceksiniz. Çizim sanat evleri anlamında sizler arayışınıza son verebilmek için merkezimizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Read more

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Eğitimi Her çocuk yeteneklidir. Sadece ailelerin onları keşfetmelerini beklerler. Sizde çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmek ve çocuğunuza yeni bir pencere açmak isterseniz Anadolu Sanat Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Ebru Eğitimi verebilecek başlıca sanat atölyesiyiz. Eğitimi verecek öğretmelerin bilgi ve donanımları, kurs ortamı ve kurs malzemelerinin tamamını atölyemizden tedarik edebilirsiniz.

Geleneksel El Sanatları alanının incisi olan ebru eğitimi konusunda yapılan çalışmaları web sitemizden inceleyebilirsiniz. Yapılan çalışmaların tamamı videolar ile desteklenmiştir. Böylelikle verilecek eğitimin içeriği hakkında bilgi sahibi olabilir ve gönül rahatlığı ile çocuğunuzu emanet edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Geleneksel Osmanlı Ebru Sanatı ile tanışmak için en uygun kurs ortamını Anadolu Sanat Merkezi’dir. Çocuklara yönelik atölye çalışmaları sayesinde minik kahramanlarımız keyifli vakit geçireceklerdir. Böylelikle ebru sanatını tanıyacak ve kendi yeteneklerinin sınırlarını keşfedebilecekler.

Read more

Anadolu da  GSF Kursları

Anadolu da GSF Kursları

Karakalem Kursları, Karakalem kurslarımızda güzel sanatlara hazırlık veya özel ders seklinde yapılmaktadır.

Hafta içi ve hafta sonu grup seçenekleri mevcuttur. Hafta içi gruplar 01 Ekim – 30 Mayıs arasında,  hafta sonu grupları ise 12 boyunca devam eden gruplardır.  Mayıs sonu veya Haziran ayının ilk haftası, yapılan çalışmalar beğeniye sunularak sergimiz yapılır. Dileyen arkadaşlar çalışmalarını sergide satabilirler.

Çocuklar için karakalem kurslarımız da çizim derslerimizde paket programlara tabidir. Cumartesi saat 10. 30 – 12. 30 saatleri arasında gelen öğrencilerimiz almaktadır. Bu gruplarda karakalem teknikleri öğretilmekle birlikte, diğer derslerde öğretilmektedir. Çocuklarda ince motor kaslarının gelişiminde çok büyük katkıları olmakla birlikte gördüğü eşyaları daha dikkatli bakması gerektiğini öğrenir. Dikkat algısı güçlenir. El becerileri artar. Sosyalleşir. Kendine güveni artar…

Read more

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlarına fakültelerine giriş yapmak isteyen öğrencilerin vakit az kaldı diye bir sene beklemesine gerek kalmamaktadır. Hızlandırılmış kursumuz ile üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde iç mimarlık eğitimi almak isteyenler için kaliteli bir eğitim imkanı sunuyor.

Kurs içeriğinde yer alanlar ile sınav heyecanınızı yenmenizi sağlayacak, çizim tekniğinizi ve bilginizi geliştirecek, kariyerinize yön vermenizi sağlayacaktır. Güzel Sanatlara Hazırlık Kursunda eğitim veren bilgili öğretmenlerimiz ile çok büyük bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş eğitmenler, geniş ve ferah atölyeler, özel ders imkanlarıyla Türkiye’nin en iyi İç Mimarlık Kursu sizleri güzel sanatlar sınavlarına başarıyla hazırlayacak. Güzel Sanatlar Kursu ile kendinize güvenecek ve sınavlardan başarıyla geçeceksiniz.

Read more

Hobi Sanat Sergileri

Hobi Sanat Sergileri

Hobi Olarak Yağlı Boya Kurslarımız birebir veya gruplar halinde verilmektedir. Klasik yağlı boya tekniklerinin yanı sıra sanat akımlarının bize kazandırdığı boya sürüşleri, modern ve soyut tekniklerle de dersler zenginleştirmiştir.

Yıl Sonunda Sertifikalarını ve Sergilerini Yaparak Tamamlamaktayız
Sevgili Üniversite Adayları; Bir dershanenin başarısı üniversiteye yerleştirdiği öğrenci sayısıyla orantılıdır.
Başarı; programlı bir çalışma sistemiyle, deneyimli, disiplinli ve özverili bir kadro ile mümkündür. 1989 yılından beri üniversiteye öğrenci hazırlamaktayız. Gelin Sizi de Üniversiteli Yapalım. Öğrencilerimizin nerdeyse Yüzde Yüz Girmektedir

Fotoğraf çekmeyi ister bir hobi, ister profesyonel anlamda meslek olarak düşünenler için fotoğrafçılık kursları ve birçok temel bilgi burada! Fotoğraf çekmek insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Göz görmek istediğini, objektif çerçevesinin içine yerleştirilir, duygu ve düşüncelerini katar deklanşöre basar. Güzel Fotoğraf Gezileri İçin Bize Katılın

Read more

Çocuklar İçin Cumartesi Kursları

Çocuklar İçin Cumartesi Kursları

Çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfedin…

Anadolu güzel sanatlar resim kursunda 06 – 13 yaş grubu çocuklarımız resim, suluboya yağlıboya, moda tasarımı heykel seramik cam vitray çalışmaları yaparak güzel sanatlara ilk adımlarını atarlar. Bir yandan çeşitli boya malzemelerinin kullanımlarını ve uygulama biçimlerini öğrenirken, bir yandan da el becerilerini geliştirirler.

Sevgili veliler, bu yıl çocuklarınızı ödüllendirerek yeteneklerini keşfediniz. İlköğretim öğrencilerine yönelik sanat ve teknolojik tasarım, resim kurslarımıza katılarak, geleceğin sanatçı adaylarını yetiştirelim.

Çocuk gruplarımızda öğrenciler 11 ay boyunca ders alabilirler. Grup şeklinde yapılan derslerimizin sonucunda, teknik bilgilerin yanı sıra sosyal açıdan da çocuk psikolojisi üzerinde çok olumlu sonuçlar gözlenmektedir. İstenilen tarihte kayıt olunabilir. Her yıl mayıs ayı sonunda çalışmalar çeşitli galerilerde sergilenir. Dileyen çocuklar yaz sezonunda aylık paket programlarımıza da katılabilirler.

Read more

Yetişkinler İçin Hobi Kursları

Yetişkinler İçin Hobi Kursları

Çizim konusunda sahip olduğunuz yetenekleri geliştirmek istiyorsanız ve bunun için de çizim eğitim hanesi olarak kaliteli bir hizmet veren bir merkez arayışı içindeyseniz bizler sizlerin yanınızda yer almak için hazırız. Bu anlamda görsel sanatlar atölyesi arayışına da bizler verdiğimiz kaliteli hizmet ile bir son vermekteyiz.

Anadolu Sanat Merkezi olarak biz işini seven ve sanata elinden gelen katkıyı yapmak isteyen tecrübeli öğretmenlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Burada sizler güvenli bir ortam bulacak ve sadece sanat anlamında değil bilim atölyesi olarak hizmet vermemizden de memnun olacaksınız.

Sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için başarılı çocukların atölyesi olarak da adımızı duyurmayı işimizi severek yapmamız ile başarmaktayız. Çizim eğitim hanesi olan merkezimizde eğitim almaktan çok memnun olacaksınız.

Read more

Yetişkinler İçin Cumartesi Kurslar

Yetişkinler İçin Cumartesi Kurslar

Çizim konusunda sahip olduğunuz yetenekleri geliştirmek istiyorsanız ve bunun için de çizim eğitim hanesi olarak kaliteli bir hizmet veren bir merkez arayışı içindeyseniz bizler sizlerin yanınızda yer almak için hazırız. Bu anlamda görsel sanatlar atölyesi arayışına da bizler verdiğimiz kaliteli hizmet ile bir son vermekteyiz.

Anadolu Sanat Merkezi olarak biz işini seven ve sanata elinden gelen katkıyı yapmak isteyen tecrübeli öğretmenlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Burada sizler güvenli bir ortam bulacak ve sadece sanat anlamında değil bilim atölyesi olarak hizmet vermemizden de memnun olacaksınız.

Sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için başarılı çocukların atölyesi olarak da adımızı duyurmayı işimizi severek yapmamız ile başarmaktayız. Çizim eğitim hanesi olan merkezimizde eğitim almaktan çok memnun olacaksınız.

Read more

Yetişkinler İçin Yağlı Boya Kursları

Yetişkinler İçin Yağlı Boya Kursları

Hobi Olarak Yağlı Boya Kurslarımız birebir veya gruplar halinde verilmektedir. Klasik yağlı boya tekniklerinin yanı sıra sanat akımlarının bize kazandırdığı boya sürüşleri, modern ve soyut tekniklerle de dersler zenginleştirmiştir. Yıl Sonunda Sertifikalarını ve Sergilerini Yaparak Tamamlamaktayız

Anadolu Güzel Sanatlar Merkezimizde Hobi, Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık, Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık ve Çocuk Grupları için resim, heykel, ebru, fotoğraf kurslarımız 12 ay boyunca devam etmektedir.

Hobi ve çocuk gruplarında kayıtlarımız 1 aylık yapılır ve kursiyer istediği kadar kurslara devam edebilir.

Yağlıboya, karakalem, pastel, sulu boya tekniklerini en kolay yöntemleri ile öğrenebilirsiniz. Sezon içerisinde çeşitli mekânlarda sergilerimiz yapılmaktadır. Kurslarımızın yanı sıra gezilerimize, doğa yürüyüşlerimize, yemekli-eğlenceli toplantılarımıza dileyen tüm arkadaşlarımız ve misafirlerimiz daverlidir.

Sanatın güzel yüzleri ile tanışmanız için sizleri bir çayımızı içmeye davet ediyoruz.
Sanatın Adresi Anadolu Güzel Sanatlar Merkezi

Read more

Çocuklar İçin Yaz Kursları

Çocuklar İçin Yaz Kursları

Çocuklar İçin Yaz Kursları Düzenlemekteyiz. Çocukların sadece okullarda alacakları eğitimin onların yeterli gelişimi sağlamadığı bilinmekte ve bu nedenle de çocukları için iyi bir gelecek isteyen ailelerde bunun için çocuk kursları arasında en iyisini seçmek ve onları geleceğe hazırlamak istemektedirler. Bizler de Anadolu Sanat Merkezi olarak bu konuda tecrübemiz ile ailelerin yanlarında yer almaktayız.

Çocuklarınız burada çeşitli sanat dalları ile ilgili kurslar alabilecek ve bu şekilde de onlar en iyi eğitimi alırken ve başarılı birer insan olarak hayatlarına devam ederken sizler de üzerinize düşen görevi yerine getirmiş olmanın rahatlığını duyacaksınız.

Çocuk kursları arasında biz onlara sanatsal faaliyetlerde bulunacakları etkinlikler yaptırmaktayız.

Çocuklar için yaz kursu arayışınızda bizimle iletişime geçmeniz ile birlikte son bulacak ve onlar burada eğlenceli bir yaz tatili geçirirken aynı zamanda çocuk kursları arasında en kaliteli eğitimi veren merkezde olacakları için sizlerin de içiniz rahat edecektir

Read more

Karakalem Kursları

Karakalem Kursları

Karakalem kursları bir çok sanat kursu için gereklidir. Resim yapmak isteyen sanatseverlerin veya üniversite hazırlık kursuna hazırlananların öncelikle karakalem çalışmalar yapabiliyor olması gerekir.

Peki karakalem nedir?

Karakalem çok yönlü bir çizim aracıdır ve malzemesidir. Çalışma yapılırken kirli bir ortam yaratabilir. Karakalem birçok malzemeden elde edilebilir. Yakılarak kömür haline getirilmiştir. Genellikle öğüt ya da asma dallarından üretilebilir. Kurşun kaleme benzer. Aradaki fark ise bu maddenin sıkıştırılmış ve ahşapla çerçevelenmiş halidir.

Çocuklara Yönelik Karakalem Kursları Devam Etmekte. Çocuklarla Hep Özel Çalıştık. Sizlerde Çocuklarınızın Yaratıcılıklarınızı Geliştirmesini İsterseniz Aramıza Katılsınlar Her Cumartesi Atölyedeyiz

Kurşun kalem böylelikle ele bulaşmayan bir yapıya sahip olur, temiz bir çalışma ortamı yaratır. Kurşun kalemin diğer avantajı ise kömür çubuktan farklı olarak, baskı uygulandığında kolayca kırılmayacaktır. Karakalemler koyu renkler elde etmek için idealdir. Karakalem sayesinde karanlık ya da çok ince çizgilerinden, grilere kadar bir dizi ton zenginliğine olanak sağlamaktadır. Bu yüzdende portre çalışmaları için harikadır.

Read more

Güzel Yazı Kursları

Güzel Yazı Kursları

Güzel Yazı ve Kaligrafi Kursları, Kaligrafi sanatıyla ilgilenen, öğrenmek isteyen ve geliştirmek isteyenler için profesyonel bir kaligrafi merkezi hazırlamıştır. Eğitimlerimiz kişiye özel ve gruplara özel verilmektedir.

Çocuklarınızın Geleceklerinde Başarı ve Mutlulukları İçin Etkileme ve Liderliği İçin Bu Eğitimden Birini Düşünebilirsiniz. Bir İmza Bir Yazı Deyip Geçmeyin, Her şey Bir İmzaya Bakıyor.

Kaligrafi eğitimlerimiz üçer ayrı kurlardan oluşmaktadır. Eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu verilmektedir. Her kurda farklı bir alfabe (yazı stili) eğitimi uygulamalı olarak verilmektedir. Öğretmekte olduğumuz yazı stilleri şunlardır;

  • – Temel kaligrafi eğitimi (temel yazı)
  • – İtalik yazı stili
  • – Çeltik yazı sitili
  • – Gotik yazı stili
  • – Latin hat sanatı
  • – Eğitimlerimiz birebir ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Güzel yazı yazmak insanın kendisine ve diğer kişilere olan saygısını gösterir. Kaligrafi sanatının amacı da insanların daha estetik ve dekoratif yazabilmelerini ve istedikleri mesajı verebilmelerini sağlar.

Read more


Şimdi Hemen Alın
Şimdi Tükenmede Sen Al

Şimdi Tükenmede Sen Al

Orijinal Taş Üzerine El Yapımıdır. Yazılar Çukur Kazımadır. Taş Kırılmadığı Sürece 1000 Yıllıktır. Mutlaka Evinizin Bir Güzel Yerine Yakışacaktır. Bitmeden Sizede Öneriyoruz

Devamı İçin..

Anadolu Sanat Market
Anadolu Market

Anadolu Market

Sanat İle İlgili Alışverişlerinizde Özel Bir Yer Bütün Eserlerimiz Orjinal ve El Emeği Göz Nura Çalışmalardır. Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkürler.

Devamı İçin..

Minyatürlerimizi Çok Beğeneceksiniz
Minyatürlerimiz

Minyatürlerimiz

Orjinal Minyatür Çalışmalarımızdan Sizlerinde Odasında Olmasını Umarız El Yapımı Göz Nuru Çalışmalarda Sizinde Odanızda Ve ya Bürosunda Olmalı.

Devamı İçin..


Tekstil: , , , , , , , , , , , ,


yasarkarakuzu

ANADOLU SANAT Sosyal Medyada facebook.com , instagram.com  youtube.com ve anadolusanat.com ve sanat marketimiz için risusart.com ziyaret edebilirsiniz

Bir cevap yazın

da Fotoğraf Kursları

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız
Sabit Hat     :0322 459 37 37
Turkcell      :0532 165 2 000
Vodafone    :0545 200 222 0
Avea          :0505 296 21 96
Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA Tel: 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA Tel: 0322 431 11 54

Fotoğraf ve Fotoğrafçılıkla İlgili En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

“Dünya bir sanattır, fotoğrafçı ise sadece tanığı.” Yann Arthus-Bertand

Fotoğrafçılık Kursları,

Anadolu Güzel Sanatlar Kursu’muzda fotoğraf dersleri birebir özel ders olarak veya talebe göre gruplara verilebilmektedir. Temel dersler 10 saat olup sonrasında isteğe bağlı olarak daha profesyonel anlamda çekim yapabilmek için derslere devam edilebilir.

Fotoğrafı photoshop ile pekiştirmek isteyen arkadaşlar kursumuzda photoshop dersleri alabilirler. Dileyen arkadaşlar sezon içerisinde yapılan doğa yürüyüşlerine katılarak hem şehrin havasından uzaklaşıp temiz hava alır hem de güzel kareler elde edebilirler. Yapılan çekimler sonucunda elde edilen fotoğraflardan bazıları yılsonu sergisinde sergilenerek beğeniye sunulur.

Kurs sonunda öğrencilerimize “Başarı Belgesi” verilir.

Fotoğraf çekmeyi ister bir hobi, ister profesyonel anlamda meslek olarak düşünenler için fotoğrafçılık kursları ve birçok temel bilgi burada! Fotoğraf çekmek insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Göz görmek istediğini, objektif çerçevesinin içine yerleştirilir, duygu ve düşüncelerini katar deklanşöre basar.

Fotoğraf ilim ve sanat arasında bir aracıdır. Fotoğraf ile hayal gücümüzün anlatamadığı durumları ve doğanın birçok değişik anlarını göz önüne serebiliriz. Sizler de yeni bir fotoğraf makinesi aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; fotoğrafçılık derslerimizle daha iyi fotoğraflar çekmenin inceliklerini öğrenmek isterseniz kurslarımıza katılarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kurs verdiğimiz öğrencilerimiz, Dijital makinesini bizimle seçti, fotoğrafçılığın temellerini bizimle öğrendi, uyguladı, geziler yaptı.

Dönem sonu sergileri ile eğitimlerini tamamladılar. “Size Özel Fotoğraf Eğitimi” veren Anadolu Güzel Sanatlar Merkezinde, dilerseniz bire bir özel ders alabilir, ya da 4 kişilik özel gruplardan oluşan atölyelere katılabilirsiniz. Özel eğitimler sayesinde, sizinle daha fazla ilgileniyor ve konuları daha iyi anlamanızı sağlıyoruz. 

Konuyla İlgili Daha Fazla Bilgi İçin Bizleri Arayabilirsiniz

Soru 1 – Fotoğraf Nedir?


Cevap 1 –
Fotoğraf makinesiyle elde edilmiş görüntüyü, ışığa duyarlıklı cam, kâğıt gibi bir yüzey üzerine özel araçla geçirme, saptama yöntemi. Bu biçimde saptanan, çoğaltılan görüntü, resim.

 Thumbnail imageThumbnail image

Soru 2- Fotoğraf sanatçısı kimdir?

Cevap 2 – Işıkla iz bırakan, kendine özgü bakış açısıyla gördüklerini ve duygularını; teknik bilgisiyle harmanlayarak resmeden kişidir.

Görmek ilk adımdır. Aynı yere aynı açıdan bakan farklı gözler farklı fotoğraflar ortaya çıkarır.

 Thumbnail imageThumbnail image

SORU 3- Fotoğrafçılık kurslarına katılmak istiyorum fakat hiçbir bilgim, deneyimim yok. Sıfır seviye ile de başlayabilir miyim?

CEVAP 3- Fotoğrafçılık kurslarına katılabilmeniz için hiçbir alt yapınız olması gerekmiyor. Aramıza katılan her kursiyerimizin sıfır altyapı ile geldiğini varsayarak dersler anlatılır.

 

Tekstil: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


yasarkarakuzu

ANADOLU SANAT Sosyal Medyada facebook.com , instagram.com  youtube.com ve anadolusanat.com ve sanat marketimiz için risusart.com ziyaret edebilirsiniz