Bütçesiz Reklam Yapmak da Mümkündür

İlan vermek, aktif pazarlama ve site tanıtımı gibi çalışmalar ikinci derece ya da önemsiz çalışmalar değillerdir. Aksine en az bütçe ile mağazanıza en çok müşteriyi ya da ilgiyi çekme araçlarıdır.

Birçok firmanın “doğru” yapmamaktan ya da “iyi” planlamamaktan kaynaklanan başarısız kampanyalarına şahit olabilirsiniz. Halen,  milyarlarca liranın harcandığı fakat sonucu hiç de iç acısı olmayan birçok kampanya yapılıyor.

Eğer harcamalarınızı düşürmek ve pahalı olmayan tanıtım yöntemlerine başvurmak isterseniz, size birkaç önerimiz olacak;

* Eğer varsa, her türlü bedava reklam olanağını değerlendirin. Zaman zaman gazetelerin verdiği bedava ilan alanları, varsa fiziksel dükkanınızın görülen yerleri, arabanız, otopark, firma içi kullanılan malzemeler, firmanıza ait kartvizit, antetli kağıt vb.

* Sektörel dergiler daha ucuz reklam alanları içerir. Buralardaki listelere girmek eğer bu dergi hedef kitlenize ulaşıyorsa çok daha efektif sonuçlar verecektir.


* Sitenize ilişkin broşürlerden bir kısmını sürekli yanınızda taşıyın. Ziyaret ettiğiniz yerlere mutlaka bırakın. Ziyaret ettiğiniz yerlerde mesaj ya da duyuru panoları var ise oraya mutlaka iliştirin.

* Siteniz ile ilgili gelişmelerden basını haberdar edin. Basın genel kabul görecek geçerlilikte sizden gelen bilgileri haber yapabilecektir.

* Hedef kitlenize yönelik fuar ve seminerlere katılarak toplu erişim imkanını yakalamaya çalışın. Bu tip katılımlarınızda olabildiğince çok kişiye broşürlerinizi iletmeye çalışmalı, görüştüğünüz kişilerin kartvizitlerini almalısınız.

* Bölgenizdeki ticaret odası  ya da üye olduğunuz oda ile irtibata geçin. Onların duyuru kanallarından faydalanmanın yollarını öğrenin. Konunuz ile ilgili varsa dernek, birlik vb. faaliyetlere katılın ve katılımınızın sürekliliğini korumaya çalışın.

* Her türlü yazışmanızda ya da her türlü firma standart dokümantasyonunda firma adınızın, telefon numaranızın ve web adresinizin olmasına özen gösterin.

* Arabanıza zarar vermeyecek şekilde sitenizin adresini arabanızın görünebilir bir yerine koyabilirsiniz. Örneğin, eğer okul kitabı satıyorsanız, öğrencilerin reklâmınızı görebilecekleri yerlere park etmeyi deneyebilirsiniz.

 

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız
0322 459 37 37
0532 165 2 000
0545 200 222 0
0505 296 21 96
Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA Tel: 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA Tel: 0322 431 11 54

Web Sitesi, Web Sitesi Tasarım, Web Sitesi Tasarım Örnekleri, Web Sitesi Tasarımı, Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır, Web Sitesi Tasarımları, Web Sitesi Tasarlama, Web Sitesi Yap, Web Sitesi Yapan Firmalar, Web Sitesi Yapılır, Web Sitesi Yapımı, Web Sitesi Yapma Programı, Web Sitesi Yapmak, Web Sitesi Yaptırmak, Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum, Web Tasarım Adwords, Web Tasarım Adwords Sitesi