İnternet Siteniz Neden Ziyaret Edilsin?

Thumbnail image

Sitenizin Önde Gelmesini İstiyorsanız Profesyonel Bir Destek Alınız

Gerçekten ziyaret edilen bir siteye sahip olmak için seo‘dan önce bazı önerilerim var.Bu sayede hem sadık ziyaretçiler kazanırsınız hem de hedef kelimelerde üst sıralara çıkmanız kolaylaşır.

Siteniz ne hakkında olacak ?
Bu soruyu aslında proje aşamasında, bir internet sitesi yapmadan cevaplamanız gerek.Mesela kişisel bir site yada motorsikletler hakkında gibi. Bu sizin hedef kitlenizi kestirmenize yardımcı olur.Örneğin internet büyük bir hedef kitle demek iken webmasterlara yönelik bir sitenin hitap ettiği kesim daha azdır.Aynı şekilde php programlama gibi bir konu sitenizin hedef kitlenisinin küçülmesini ve işinizin kolaylaşmasını sağlar.

Konu ne kadar kapsamlı olmalı ?
Öyle her telden bahseden, belirli hedef kitlesi olmayan sitelerin tutması gerçekten zordur.Zordur ama imkansız değildir! Mesela gündemi takip edip neyin popüler olduğunu görür ve ona göre yazarsanız , polemiklerle ve çeşitli icraatlerle sitenizi duyurmayı becerebilirseniz siteniz her telden çalsa bile takip edilebilir.

Yinede sitenizin bir konu hakkında olması iyidir.Bu konuyu seçerken iyi bir denge kurmayı unutmayın; çok dar bir konu takipçi sayınızı azaltırken çok geniş bir konu rekabet gücünüzü düşürür.

Rekabetin Sırları !
Anlaşılır olun , konuşur gibi yazın !
Arkadaş canlısı ve yardımsever olun!
Konu ile ilgili araçlara, programlara , yazılara bağlantılar oluşturun.
Tabiri caizse Noel Baba gibi olun.Bohçanızdakiler hiç bitmesin…

Rekabeti Araştırın
Rekabet Durum Raporu : Bu rapor özellikle danışmanlık hizmetlerinin bel kemiğini oluşturur ve sizin rakiplerinize karşı konumunuzu belirlemek maksadıyla kullanılmaktadır. Bu raporda, tüm rakiplerinizin sizin ilgi duyduğunuz anahtar kelimelerle farklı arama motorlarında elde ettikleri konumları inceleyebilirsiniz. Bu şekilde rekabetin sert yada yumuşak olduğu alanları yada kelimeleri bulabilir, daha geniş kitlelere ulaşmak için bu bilgiyi kullanabilirsiniz. Raporun alt başlıkları şöyle özetlenebilir :


Araştırma Özeti : Bu rapor ana arama motorlarında farklı sayfaların sorgulanması ve bu sayfaların durumlarının özetlenmesinden oluşmaktadır. Özellikle hedeflediğiniz anahtar kelimeler için hazırlanan aramalar neticesinde, hangi sayfaların ilk sayfalarda sıralandığı görülebilir. Buradan çıkan sonuçlar Anahtar Kelime Yoğunluk Araştırmasına girdi yaratması anlamında da önemlidir.

Arama Motoruna Özel Araştırma : Bu rapor ile istediğiniz anahtar kelimelerin, hedeflediğiniz arama motorlarında nasıl sonuçlar verdiğini inceleme şansımız olacaktır. Buradan çıkacak sonuçlara istinaden, ilgili sayfaların anahtar kelime yoğunlukları incelenebilecek ve alimizdeki popüler arama kelimeleri listesi ve yoğunluk analizi ile sitenizin tasarımına katkıda bulunamaya başlayabileceksiniz.

Sunucu Sayfa Durumu Raporu : Özellikle sizin sitenize yönelik çeşitli sayfa talepleri yaratarak, sunucunuzun bu taleplere olan cevaplarını analiz ettikten sonra çıkan sonuçlar bu raporda toplanacaktır. BU raporda belirtilen içerik ve hata bilgilerine bakarak, sitemizin arama motorlarının çağrılarına verdiği cevapları anlayabilir ve gerekitorsa düzeltmeleri kolaylıkla yapabiliriz.

Anahtar Kelime Raporu : Özellikle kullandığınız web sayfanızda yüksek trafik yaratması olası ve anahtar kelime olarak kullanılabilecek kelime ve tamlamalar seçilerek sizlere sunulacaktır. Danışmanlık hizmetlerinin başında ve tüm proje/izleme süreçleri içerisinde en ağırlıklı olarak çalışma gerektiren bu rapor, sayfalarınızın arama motorları nezdinde pozisyonunu belirleryen en önemli unsurdur.

Sitenizi Analiz Edin
Anahtar Kelime Yoğunluk Analizi : Bu analiz ile sitenizde en çok kullanılan muhtemel anahtar kelimelerin yanısıra sitenizin META tanımlarında yer alan anahtar kelimelerinde durumu gözden geçirilir. Ortaya çıkan raporda her bir kelimenin kullanılma frekansı, kullanılma yoğunluğu ve nerelerde kullanıldığ bilgisi yer alır. Özellikle yoğunluk bilgisi META TITLE, META Description, META Keywords, ALT Tags, Comments, Heading Levels ve Body alanları gibi çeşitli alt kategoriler dikkate alınarak verilmektedir. Analiz neticesinde hedefiniz doğrultusunda sitenizde ne gibi iyileştirme ve değişikler yapmanız gerektiği değerlendirilebilmektedir. Karşılaştırmalı Anahtar Kelime Analizi : Yukarıda bahsedilen analizin iki farklı web sitesine ait karşılaştırmalarını da içeren versiyonu olarak tanımlanabilir. Bu rapor ile rakiplerinize ait siteler ile kendi sitenizi karşılaştırma imkanına sahip olacaksınız. Anahtar Kelime Yoğunluk Değerlendirmesi : Bu çalışma, yukarıdaki raporlara istinaden anahtar kelime optimizasyonu yapıldıktan sonra ve dönemler halinde yapılması gereken bir işlem olup asıl amacı sitenin optimizasyon seviyesinin gözden geçirilmesidir. Danışmalık hizmetlerinin planlanmasında önem rol oynayan bu analizin dönem dönem tekrar edilereke gerekli düzeltme ve iyileştirmelerin yapılması gerekmektedir.

Sitenizi Arama Motorlarına Tanıtın
Arama Motoru Bildirim Analizi : Bu çalışma ile sitenize ait her bir sayfanın anahtar kelimelerinize göre arama motorlarındaki pozisyonu tespit edilerek, eğer gerekiyorsa yeniden bildirim yapılması gereken sayfalar tespit edilmektedir. Bu şekilde sitenizin tüm sayfalarının arama motorları tarafından değerlendirlmesi ve listelenmesi mümkün olacaktır.

Arama Motoru Bildirimi : Ana arama motorlarına yukarıdaki rapor neticesinde elle bildirim yapılacaktır. Bu şekilde arama motorlarının sitenizden haberdar olması ve tarayıcılarını yönlendirilmesi sağlanacaktır. Bilindiği üzere arama motorları otomatik bildiim yapan yazılımlardan pek haz etmemekte ve çoğunlukla bu tip bildirimler reddetmektedir. Manuel bildirim belirli bir özen ve efor getirdiğinden arama motorlarının sitenizin ciddiyetini anlamasında hala önemli bir referanstır.

Durumunuzu Takip Edin, Gerekli Düzeltmeleri Yapın

Arama Motoru Durum Takibi : Bu takip sırasında arama motorlarında kullandığınız anahtar kelime ve kelime grupları ile aramalar yapılmakta ve bu şekilde sitenizin ve içindeki sayfaların arama motorlarındaki pozisyonunu tespit edilmektedir. Bilindiği üzere tüm bu SEO çalışmalarının temel amacı web sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda gösterilmesidir. O halde yapılacak çalışmaların ekilerini görmek için de uygun yöntem yaptığınız işlemlerin gösterilme sırasına yaptığı doğrudan etkilerdir. Bunun için de hedeflediğiniz tüm anahtar kelimeler ve kelime grupları için sitenizin verdiği sonuçları takip etmek ve değerlendirmek gereklidir ve bunun düzenli aralıklarla tekrar edilmesi zorunludur. Yukarıda bahsedlen işlem sadece 5 veya 10 anahtar kelimeniz varsa elle de apılabilir ancak 20 ve üstü anahtar kelime ve 5 ve üstü arama motoru söz konusu olduğunda pofesyonel yardım ve araçlar kaçınılmazdır. Markette bu konu ile ilgili ir çok destek ve yazılım bulunmakta sitenizle ilgili bilgileri size sağlamaktadır. Ancak unutulmamalıdır, tüm arama motorları elle yapılan aramalara cevap vermek için dizayn edilmiştir ve yazılımlar tarafından yapılan simultane çoklu arama taleplerinde pek haz etmezler ve genellikle bu tip çalışmaları düşmanca değerlendirirler. Bu durumda elde edeceğiniz sonuçların arzu edilmeyen hatalar ile dolu yada eksik olması sonucu doğmaktadır ki, aynı zamanda arama motorunun sitenizle ilgili süreli yada süresiz önlemler almaya çalışması riskini de taşımaktadır. HiBErKa bu nokta özel dizayn edilmiş araçları ile elle aramayı maksimum seviyede simule ederek, arama motorlarını rahatsız etmeden istenen sonuçları elde edebilmektedir. Bu şekilde iyi bir web kullanıcısı olmanın yanı sıra arama motorlarının hassasiyetlerine riayet ederek, düşmanca göüntü vermekten de kaçınılmış olmaktadır.

Alan Adı Durum Raporu : Bu rapor genel olarak alan adınızın durumunu özeteyen bilgileri içeren çapraz tablolardan oluşmaktadır. Bu rapor sayfa adlarına göre yapılabildiği gibi anahtar kelimeler göre de yapılabilmekte ve tek seferde her sayfanızın her anahtar kelimeye göre farklı arama motorlarında elde ettiği skor görülebilmektedir. Bunun dışında, danışmanlık süreci boyunca bu raporların geçmişte alınmış raporlarla kıyaslanması da mümkün olacaktır.

Link Analizleri : Bilindiği üzere özellikle Google tarafından verilen PageRank değeri özellikle sitenize diğer sitelerden verilen linklerle belirlenmektedir. Bu durumda, size verilen linklerin değeri önem kazanmaktadır. Bu maksatla yapılan bu analiz ile size kimlerin ink verdiğini ve bu linkleri SEO anlamında önemini analiz edebilir ve sizlere sunabiliriz. Bunun yanında rakipleriniz için de benzer analizleri yapabilir ve onların da aldıkları linkleri inceleyebilir ve kaynaklarını görebilirsiniz.

Thumbnail image

Telefon    : 0322 459 37 37
Cep          : 0543 763 45 49
Cep          : 0537 281 97 97

Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA Tel: 0322 459 37 37

Atölye : Döşeme Mah.  60025 Sok. No: 24   Seyhan / ADANA  Tel: 0322 431 11 54

grafik dersleri, grafik eğitimi, grafik kursları, grafikçiler, grafikerlik kursları, güzel sanatlara hazırlık kursu, matbaacılar, reklam uzmanı, reklamcılar, resim eğitimi, resim kursları, resım kursu, sanat kursu, Tabelacılar