Sulu Boya Çalışmaları

Sulu Boyama Teknikleri

Thumbnail image 

Sulu Boyama Teknikleri


Sulu Boyama Tekniğini Öğreten Kurslar mı arıyorsunuz? O halde sizleri Anadolu Sanat Merkezi’ne davet ediyoruz. Kurslarımız tecrübeli ve uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. By kurs içerikleri ise zengin sulu boya teknikleri ile donatılmıştır.


Sulu boya tekniği uygulanırken öncelikle kapıda resim genel hatları ile betimlenir. Çizim sırasında kalem çok fazla bastırılmaz ki iz olmasın. Ayrıca silgi de zorunlu haller dışında kullanılmamalıdır. Çünkü herhangi bir iz kalması halinde şeffaf olan sulu boya alt katmanda kalan izleri gösterecektir. Öncelikle kağıt ıslatılır. Kurs sırasında öğretmenimiz bu konuda yardımcı olacaktır. Burada amaç boyanın istenildiği gibi dağılmasını sağlamaktır.  Eğer kağıt kuru kalır ise sürülen boya kuruduğunda istenilen dalgalanmayı yaratmaz.


Boyalar palet aktarılır. Bu noktada kursa işten geliyorsanız veya vaktiniz yok ise kurs ortamında ihtiyacınız olan malzemeleri satın alabilirsiniz. Boyalarınız palette kuru görünüyorsa gene öğretmeniniz yardımı ile sulandırabilirsiniz. Palette istediğiniz renkleri elde etmeden başlamamalısınız çünkü kağıt üzerinde istediğiniz rengi elde edemezsiniz. Sulu boya tekniğinde yanlış sürülen renkleri düzeltmek zorunluluğunda kalırsak, önce o kısmı temiz su ile ıslatır, sonra sünger ya da kuru bir fırça ile sileriz. Bu yüzden de hatasız çalışmak en iyisidir.


Sulu Boyama Teknikleri en ince ayrıntısına kadar öğrenmek ve bu konuda kendinizi geliştirmek isterseniz tüm püf noktaları kursumuzda bulacaksınız.


Thumbnail image 

ki Suluboya Kuş Hocaları, Özel Ders Sulu Boyama Eğitimleri, Sulu Boyama Tekniğini Öğreten Kurslar, Sulu Boyama Teknikleri, Sulu Boyayı Öğreten Öğretmen, Suluboya Kimden Öğrenilir