Hat Sanatı Kursu

Thumbnail image 

Hat Sanatı Kursu


Hat sanatı usta çırak ilişkisine dayanan el sanatlarımızdan birisidir. Bu nedenle hat sanatı öğrenirken ustaların çalışmalarını bilmek ve anlamak öğrenme sürecinizi destekleyecektir. Hat sanatı denilince akla gelen ustalar aşağıdaki gibidir:


Sultan Abdülmecid Osmanlı Devleti’nin 31. Padişahıdır. 1839’da doğmuştur, 1861 yıllında ölmüştür. Hattatlık konusunda Mahmud Celâleddin Efendi’nin yolundan gitti ve döneminin en iyi sanatkârlarından olan Tahir Efendi’den dersler aldı. Dolmabahçe ve Ortaköy Camileri’n de yer alan bütün hat yazıları tarafınca yazılmıştır.


Mustafa Rakım Türk hat sanatının en büyük isimlerinden birisidir. 1757 yılında Ünye’de doğdu ve 1826’da İstanbul’da öldü. Osmanlı tuğrasını da derleyip ölçülü bir şekle sokan Mustafa Rakım çok sayıda levha ve kitabenin yanı sıra Tophane’deki Nusretiye Camii’nin kuşak kitabelerine de imzasını attı.


Hat Kursu İle Uğraşanların Adresleri, Hat Ustalarının İş Yerleri, Hat Eğitimi Verenlerin Atölyeleri ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Hat Sanatı Atölyesi, Hat Sanatı İle Uğraşanların Web Sitesi, Hat Sanatı Kursları, Hat Sanatı Siparişi, Hat Sanatı Tabloları, Hat Sanatı Yapımı, Hat Sanatıyla Uğraşan Kişilerin Telefonları, ki En Başarılı Hat Eğitimcileri