Heykel Kursu

Thumbnail image 

Heykel Kursu


Heykel Kursları için ister hobi amaçlı ister sınava hazırlık isterseniz de profesyonel olarak katılım gösterebilirsiniz.


Kursumuzun içeriği üç ana üniteden oluşmaktadır. Bu basamaklara geçmeden önce heykelin tarihi, sanatı ve ünlü heykeltıraşların yapıtları gibi konular ile genel bir bilgi sahibi olunacaktır. Sonrasında sınıfın kuruluş amacına göre hobi veya yetenek sınavı hazırlık bölümü olması amacıyla içerikler belirlenecektir. Genel olarak ilk aşamada kil hazırlama, form yapma ve kil heykel yapma gibi üç ana bölüm olacaktır. Farklı malzemeler ile hızlı iş yöntemleri ile de eğitim içeriği desteklenecektir.


Heykel Eğitimleri veren sanat atölyesi olarak sizlere daha detaylı kurs içeriği vermek istiyoruz. Ders içeriği:

  • Çamuru (kil) hazırlama
  • Modelaj şekillendirme
  • Işık gölge form
  • Kalıp alma yöntemleri
  • Kalıp döküm teknikleri
  • Patine boyama teknikleri
  • Farklı malzeme ile çalışma yöntemleri

Heykeller genel olarak kutsal olan insan veya hayvan nesnelerinden yapılmaktadır.  Taş, ahşap, bronz, tunç gibi farklı malzemeler ile de uygulanabilir. Heykel türleri ise Büst, rölyef ve torstur. Rölyef yabancı kökenli bir kelimedir. Düz bir zemin üzerine kabartma bir figür ya da süslemenin çıkıntı oluşturması anlamına gelir. Yani yüzey üzerine yapılan yükseltme ya da çökertme işlemine rölyef (kabartma) denir.

Heykel Kursları arasında bilgi ve deneyimimiz ile ön plana çıkmamızın sebebi, eğitimlerimizi öğrencilerimizin beklentileri ve özelliklerine göre organize edebilmemizdir. Anadolu Sanat Merkezi ile tanışın, hayallerinizi ertelemeyin.

 


Thumbnail image 

Aksesuar Heykeller, Büyük Boy Heykel Tasarımı Yapanlar, Heykel Eğitimi Verenler, Heykel Eğitimleri, Heykel Kursları, Heykel Kurslarımız, Heykel Siparişi Yapanlar, ki Herkes Heykel Bürosu, Meydan Heykelciliği