Kara Kalem Çalışması

Thumbnail image 

Kara Kalem Çalışması


Kara kalem çalışması yaparken kaleminiz kadar seçtiğiniz kağıtta önemlidir. Kağıt seçerken öncelikle uzman bir kişiden veya öğretmeninizden yardım almalısınız. Piyasada bir çok resim kağıdı bulunmaktadır. Bu kağıtlar genel olarak iki gruba ayrılmaktadır.


Amatör Resim Kağıdı: genelde öğrencilerin tercih ettiği bir kağıt cinsidir. Ucuz olduğu içinde çok yaygın kullanılmaktadır. Gramajı düşüktür. Bu nedenle leke değerlerinde istenilen renk koyuluğunu ve geçişleri yapmak çok zordur. Kağıdın yumuşak olması esneklik yaratır ve bu bir dezavantajdır. Silgi ile silme işlemi uygulandığında kağıt kolaylıklar deforme olur ve iz kalabilir. Profesyonel anlamdaki kullanıcılar bu kâğıdı eskiz için faydalanmaktadır.


Profosyonel Resim Kâğıtları: Asıl tercih edilen kağıtlardır. Grenli kağıtlar yüzeyi dokulu kağıtlardır. Bu kağıtların gramaj değeri ne kadar yüksek ise değeri de o kadar düşük olmaktadır. Gren değeri yüksek olan kağıtlarda karakalem tekniği yapmak zordur. Renk geçişlerini vermek çok zordur. Eğer çalışmanızda grenli kağıt kullanacaksanız greni az olan kağıtlar kullanılabilir. Grensiz kağıtlar: Yüzeyi dokusuz yani pürüzsüz olan kağıtlardır. Bu tür kağıtlar karakalem çalışmalarında en çok kullanılan kağıt türleridir.  Grensiz kağıtlarda gramaj değeri ne kadar yüksek olursa leke değerleri arasında ki geçişlerde o kadar iyi olur. Ortalama 160 gramajlı kağıtlar karakalem için idealdir.


Karakalem Kursları, Karakalem Çocuk Kursları, Karakalem Kursları, Kara Kalem Dershanesi, Karakalem Ders Veren Kişilerin Telefonları, Karakalem Eğitimleri ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Kara Kalem Fiyatları, karakalem çalışmaları, Karakalem Eğitimleri, karakalem kursları, Karakalem Kuş Verenler, Karakalem Siparişi Ne Kadar, karakalem siparişleri, ki Kara Kalem Dershanesi