Karakalem Karikatür Örnekleri

Thumbnail image 


Çizim yapmak için çiziminiz çok kötü olabilir. Çizdiğiniz şeyler sonucunda ortaya iyi karikatürler çıkmayabilir. Bu karikatür yapmak isteyen kişileri durdurmamalı ve vazgeçme eşiğine getirmemelidir. Bu uğraşınız yıllar sürebilir fakat pratik yapa yapa gelişecektir.


Kurs hocanız ve karikatür çizenlere yaptığınız karikatür çalışmalarını göstererek mutlaka görüşlerini almalısınız. Böylelikle yapılan yorumlar ile eksik yönlerinizi keşfedebilirsiniz. Size güç verecek ve motive edecek kişiler ile farklı bakış açıları yakalayabilirsiniz.


  • Bol bol karikatür inceleyin, ilk başta bakarak çizerek de olabilir, daha sonra kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.
  • Önce kağıda çizim yaparak başlayın, bilgisayarda çizime daha sonra geçiniz.
  • Çizimlerinizle ilgili geribildirim alın
  • Çizimleriniz bakar bakmaz anlaşılmalı, ayrıntılara dikkat etmelisiniz.
  • Yazıları ilk başta fazla kullanmayın çizimle anlatmaya çalışın.
  • Önceki maddelerde de belirttiğim gibi belli bir yere kadar bir karikatüristi örnek alın zamanı geldiğinde kendi tarzınızı oluşturmaya başlayın.

Karakalem Karikatür Örneği, Karakalem Karikatür Eğitimi, Karakalem Karikatür Çizimleri, Karakalem Karikatür Yapımı ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Karakalem Karikatür Örneği, ki Kurşun Kalem Dükkanı, ki Kurşun Kalem Ustası, Kurşun Kalem Karikatür Örnekleri, Kurşun Kalem Kursları, Kurşun Kalem Sanat Atölyesi, Kurşun Kalem Ustası

karakalem karikatür örnekleri

Thumbnail image

140 Puan Alan Arkadaşlar

Işığın geliş yönüne göre form renginin açıktan koyuya doğru derecelendirilmesidir. Işık-gölge resimde rengi anlatır, renge bağlı ve renkli resme ait bir terimdir.
Açık – Koyu
Işık objeyi bir noktadan aynı şiddetle aydınlatmadığı için açık-koyu farklıları meydana getirmektedir. Açık-Koyu ton ve valörle ilgilidir.
Ton
Aynı rengin en koyusundan en açığına kadar tonlarına ton derecesi denir. Resimde ışık-gölge derecelemesinin aldığı addır.
TON: Renkli bir objenin planlarının aydınlık ve karanlık dereceleri. Objelerin çeşitli bölgeleri birbirleriyle karşılaştırıldıklarında aralarındaki açıklık ve koyuluk farklarına ton denir.

Valör
Bir tonun göreceli, şiddeti veya bir tona ait kuvvet. Bir tondaki ışık-gölgelerin derecesinin getirdiği fark, renklerin içlerindeki siyah ve beyaz ile ilgilerinden doğan açıkkoyu farklarına, değerlerine renklerin valörleri denir.

Thumbnail imageKöpek SevgisiThumbnail imageTürk Hamamları Karakalem ÇizimleriThumbnail imageFotokopi MerkeziThumbnail imageİnternet Kafeler

Karakalem Dersleri Veren Ustalar, Karakalem İnsan Çizmeleri, Karakalem Karikatür Örnekleri, Karakalem Manzara, Karakalem Meyve Tabağı Örneklerine Bakınız, Karakalem Pirleri