Türk Ressamların Tabloları

Thumbnail image 

Türk Ressamların Tabloları


Yurtdışında olduğu gibi ülkemizdeki ressamlarda eserlerinde hikaye ve konulardan bahsetmektedir. Etkilendikleri hikayeler veya kendi hayatları ile benzerlik gösterdiğini düşündükleri konuları aktarmaktadırlar. Türk ressamların hayatları ve eserleri ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir:


Avni Arbaş 1919 ile 2003 yılları arasında yaşamıştır. Meşhur eseri olan Atlı  tablosunu 1986 yılında yapmıştır.  Dostu Nazım Hikmet’in de gördüğünde “Avni’nin Atları” adlı şiirini yazdığı “Atlar” serisi bir panelde tartışılırken, “Bazen kendimi at gibi hissediyorum” demiş Avni Arbaş. Panel yöneticisi can havliyle araya girmiş “Aman efendim, estağfurullah” diye karşılık vermiş. “Halbuki”, diyor “at olmak güzel bir şeydi.


Nurullah Berk  1906 ile 1982 yılları arasında yaşamıştır. En önemli eserlerinden birisi de Ütücü Kadın’dır. Resimde konturlar değişmeyen bir unsur olarak yer almış. Bu resimde, biçimler öteki resimlerde olduğu gibi çok parçalı değildir. Parçalanmalar formu bozmayacak şekilde yer yer kontur kullanmadan renkler ve tonlarla yapılmıştır. Önceki resimlerinde merkezi olan kompozisyon burada değişmiş, figür bu sefer resmin ortasında değil sol tarafta yer almıştır. Geleneksel biçimlerin üzerine bu resimde daha önemle durulmuş. Konu olarak yine gündelik hayatlardaki insan motifleri işlenmiştir.


Türk Ressamları İle İlgili Kısa Bilgi, Türk Destanlarının Anlatan Video Dersler, Türk Ressamlarının Anlatan Pdf Kitap ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Türk Destanlarını Anlatan Kitap, Türk Ressamlar İle İlgili Bilgi, Türk Ressamları İle İlgili Kısa Bilgi, Türk Ressamlarının Orijinal Tabloları, Türk Ressamlarının Tabloları, Ünlü Ressamlarımız In Eserleri