Yağlıboya Resim

 

Thumbnail image 

Yağlıboya Resim


Türk ressamları arasında yeri olan ve özel bir kişiliğe sahip olan Abidin Dino eserlerini resim yapmaya başlayacak tüm sanatseverlerin incelemesi gerekmektedir.


Abidin Dino 1913 ile 1993 yılları arasında yaşamıştır.  Uzun Yürüyüş adlı önemli eserini ise 1956 yılında tamamlamıştır.


Abidin Dino, sanatın her dalında gösterdiği çalışmalarla çağdaş kültürün gelişmesinde çok çaba harcamış bir sanatçıdır. Dino, aslında hayatı boyunca çizdiği, bir nevi kartvizit işlevi gören el ve parmak çizimleriyle bilinir. Picasso’nun deyimiyle en düzgün el ve parmak çizen iki kişiden biridir.


Bu tablosu için, Nazım Hikmet şiir yazmıştır.


Bu adamlar, Dino,
ellerinde ışık parçaları,
bu karanlıkta, Dino,
bu adamlar nereye gider?
Sen de, ben de, Dino,
onların arasındayız,
biz de, biz de, Dino,
gördük açık maviyi.


Yağlı Boya Çalışmaları, Yağlı Boya Eğitimi, Yağlı Boya Resim Kursu, Yağlı Boya Hizmeti, Yağlı Boya Yapımı, Yağlı Boya Tablo Satışı, Yağlı Boya Eğitim Merkezi ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

yağlı boya çalışmaları, Yağlı Boya Eğitim Merkezi, Yağlı Boya Eğitimi, Yağlı Boya Hizmeti, Yağlı Boya Resim Kursu, Yağlı Boya Tablo Satışı, Yağlı Boya Yapımı